سوالات متداول برش لیزری مس

سوالات متداول برش لیزری مس چیست ؟ در مقاله قبلی به بخشی از مهم ترین عوامل برش لیزری مس پرداخته شد در این قسمت نیز در ادامه مقاله  قبلی به چهار سوال مهم تولیدکنندگان در مورد برش لیزری مس خواهیم پرداخت.

چه عناصری در برش لیزری مس با موفقیت وجود دارد؟

بزرگترین چالش در برش لیزری مس، جذب انرژی کافی لیزر به دلیل بازتاب بالای آن است. این امر نیاز به بهینه سازی دقیق تنظیمات فرآیند برش لیزری دارد. در ادامه به برخی از پارامترهایی که می بایست به درستی تنظیم گردداشاره خواهیم نمود:

  • توان لیزر: کاربران باید حداکثر توان مجاز را در سیستم لیزری خاص خود برای سوراخ کردن اولیه و برش بعدی قطعه کار مسی تنظیم نمایند. توان بالاتر زمان بازتابی بیشتر مس را کاهش می­دهد و در نتیجه برش لیزری مس را کارآمدتر و موثرتر می کند. جدول شماره (۱) می­تواند به عنوان راهنمای قدرت لیزر مورد نیاز برای طیف وسیعی از ضخامت مواد مورد استفاده قرار گیرد:

توان لیزری توصیه شده بر اساس ضخامت مس در خدمات برش لیزری مس

جدول شماره (۱): توان لیزری توصیه شده بر اساس ضخامت مس

  • سرعت برش: سرعت برش حدودا ۸۵ تا ۹۰ درصد حداکثر سرعت مجاز می­باشد. این امر تضمین می­نماید که قطعه کار مسی گرم باقی می­ماند و بازتاب زیادی ندارد تا برش بدون وقفه ادامه یابد. اگر برش­ها در ابتدا ناموفق بودند، از سرعت برش کمتر استفاده نمایید.
  • نقطه فوکوس: نقطه کانونی لیزر باید روی سطح قطعه کار یا تا حد مجاز نزدیک باشد. نقطه کانونی توسط لنزهای نوری مختلف و با تغییر فاصله بین لنز و میز کار تنظیم می­گردد. این امر چگالی انرژی لیزر را در سطح قطعه کار به حداکثر می­رساند که منجر به ذوب سریعتر می­گردد.
  • گاز اکسیژن پرفشار: بسته به ضخامت قطعه کار، از گاز اکسیژن تحت فشار بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ psi استفاده نمایید. اکسیژن با فشار بالا به بهبود کارایی فرآیند برش لیزری مس کمک می­کند زیرا منجر به ایجاد اکسید مس می­شود که به نوبه خود بازتاب قطعه کار را کاهش می­دهد.

آیا گاز کمکی اکسیژن در برش سریع تر مس تاثیرگذار است؟

بله، گاز اکسیژن برش لیزر مس را سریعتر می­نماید. در حالی که برش لیزر مسی را می­توان بدون گاز کمکی اکسیژن در صورت استفاده از لیزر فیبر انجام داد، حضور اکسیژن یک واکنش گرمازا ایجاد می­کند که به کارآمدتر شدن فرآیند برش لیزری کمک می­کند. این برای برش لیزر CO2 بیشتر از برش لیزر فیبر کاربرد دارد. واکنش گرمازا بین مس و اکسیژن باعث ایجاد گرما و اکسید مس در سطح ماده می­گردد. سپس اکسید مس بازتاب قطعه کار را کاهش می­دهد که به افزایش جذب انرژی لیزر کمک می­کند. استفاده از اکسیژن در حین برش کار را آسان تر می­نماید. با این حال، منجر به تشکیل فرزها در طول برش نیز می شود. این امر سبب به پس پردازش اضافی قطعه برای رسیدن به سطح مورد نظر می­گردد.

آیا استفاده از لیزر فیبر برش مس را آسان‌ تر می‌نماید؟

بله، استفاده از لیزر فیبر برش لیزر مسی را به طور قابل ملاحظه ای آسان می ­کند. لیزرهای فیبر طول موج های بسیار کوتاه تری (حدود ۱.۰۷ میکرومتر) نسبت به لیزرهای CO2 (حدود ۱۰.۶ میکرومتر) ساطع می­کنند. از آنجایی که مس در حالت جامد به شدت نور مادون قرمز را منعکس می­کند، برش لیزر CO2 دشوار است. با استفاده از لیزر فیبر، یک قطعه کار مسی یا برنجی می‌تواند به راحتی انرژی لیزر را بدون کمک گاز اکسیژن جذب کند و برش لیزری مس را با لیزر فیبر بسیار آسان‌تر می‌­باشد.

آیا استفاده از سرعت های برش سریع تر، مس را به خوبی برش می دهد؟

خیر، استفاده از سرعت های برش سریع تر روش موثری برای برش لیزری مس نیست. به دلیل انعکاس پذیری بالای مس، سرعت برش سریعتر از گرم کردن موثر لیزر سطح قطعه کار جلوگیری می کند. این امر می تواند باعث انعکاس مجدد به اپتیک و آسیب احتمالی به سیستم لیزر گردد. بهتر است با سرعت برش آهسته تر، همراه با لیزر پرقدرت که بر روی سطح قطعه کار متمرکز شده است، شروع کنید. این امر هم سرعت تولید گرما در مس و هم مقدار انرژی جذب شده را به حداکثر می رساند.

منبع : سایت xometry

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *