چرا لیزرها برای برش استفاده می شوند؟

با استفاده از لیزر برش می­ توان صفحات فلزی را به سادگی برش داد. در صفحه ­هات نازک، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم، روند برش لیزر بسیار دقیق، کیفیت برش بسیار بالا و منطقه تحت تأثیر گرما کوچک می­ باشد. همچنین لیزر برش امکان برش اشکال بسیار پیچیده و سوراخ های کوچک را فراهم می­ آورد.

پرتو برش لیزری معمولاً دارای قطر بین ۰.۱ تا ۰.۳ میلی ­متر و قدرت بین ۱ تا ۳ کیلو وات می­ باشد. بسته به ضخامت مواد برش داده شده این قدرت قابل تنظیم است. به عنوان مثال برای فلزات بازتابنده مانند آلومینیوم، نیاز به قدرت لیزر تا ۶ کیلو وات می­ باشد.

پرتو لیزر از یک تشدید کننده لیزر، یک لوله شیشه ­ای ثابت با دو آینه که با یکدیگر روبرو هستند، نشات می ­ گیرد. لوله پر از C02 و گازهای دیگری مانند هیدروژن، نیتروژن و هلیوم است. مخلوط این گازها با دیودها یا تخلیه الکتریکی فعال می­ شود که انرژی را به صورت نور ساطع می­ کند.

خدمات برش لیزر فلزات

مجموعه ما دارای یک دستگاه ۱۵۰۰ وات لیزری جهت برش انواع فلزات نظیر آهن، استیل و یک دستگاه حک لیزر با توان ۵۰ وات از نسل جدید دستگاه­های لیزر مارکینگ با توانایی هایی نظیر سرعت بالا و کیفیت چشمگیر حکاکی و قادر به حک بر روی انواع متریال فلزی، بعضی از انواع غیر فلزات  و همچنین ایجاد حک با عمق بالا می­باشد.

انواع برش لیزر فلزات

برش لیزر فیبر

برش لیزر فیبر سریع ترین روش برای جداسازی ورق ­های نازک به خصوص برای مواردی که نیازی به بالاترین کیفیت سطح روی لبه­ های برش را ندارند، می ­باشد. همچنین می­ توان از آن برای برش هر چیزی از مواد ریز تا متوسط استفاده نمود.

برش لیزری C02

برش لیزری C02 برای پردازش­ هایی که به درجه بالایی از دقت نیاز دارند، ایده­ آل می­ باشد و سطحی که این برش تولید می­ کند نسبت به سطحی که توسط برش لیزر فیبر ایجاد می ­شود برتر است ، اگرچه کاملاً مطابق با فرز نیست، در نتیجه بسیار سریع تر و مقرون به صرفه­ تر است. قابلیت برش همه چیز از مواد درجه نازک تا ضخیم را دارا می ­باشد.