جوش پذیری لیزری انواع فلزات

گروه صنعتی جوش لیزر پالس اطلاعات گسترده ­ای در مورد قابلیت جوش پذیری لیزری انواع فلزات و  مواد اعم از فلزات معمولی تا آلیاژهای عجیب و غریب دارد. بیشتر این داده ها بر اساس سال ها تجربه مهندسین ما در کار و جوشکاری این مواد با استفاده از پرتوهای الکترون و لیزر است.

  • جوش لیزر آلومینیوم

۱۲۲۰ درجه فارنهایت / ۶۶۰ درجه سانتی گراد

آلومینیوم بسیار سبک، قوی، انعطاف پذیر و مقاوم در برابر خوردگی است زیرا سطح آن همیشه در لایه ­ای بسیار نازک و در عین حال بسیار قوی از اکسید پوشانده شده است آلومینیوم یک رسانای الکتریکی و حرارتی عالی است . معمولاً قابل جوش با لیزر می ­باشد اما تخلخل موجود در آن ممکن است سبب ترک خوردگی گردد.

  • جوش لیزری مس بریلیوم

۱۵۸۷-۱۷۵۰ درجه فارنهایت / ۸۶۵-۹۵۵ درجه سانتی گراد

مس بریلیوم یک آلیاژ مس با ۰.۵ تا ۳ درصد بریلیوم و گاهی دیگر عناصر است. مس بریلیوم استحکام بالا را با ویژگی­های غیر­مغناطیسی و غیر­جرقه ­ای ترکیب می ­نماید و دارای خاصیت فلزکاری، شکل دهی و ماشین کاری عالی می­ باشد.

حتما مطالعه کنید : جوش پذیری فولاد ضد زنگ PH17-4 با لیزر Nd:YAG

  • مس

۱۹۸۳ درجه فارنهایت / ۱۰۸۴ درجه سانتی گراد

مس یک فلز نرم، رنگی، چکش خوار و شکل پذیر با هدایت حرارتی و الکتریکی بسیار بالا است. اما این فلز به شدت بازتاب دارد و این بازتاب ممکن است به دستگاه صدمه وارد کند.

  • فولاد کرومولی

۲۶۱۰ درجه فارنهایت / ۱۴۳۲ درجه سانتی گراد

فولاد کرومولی آلیاژی از فولاد، کروم و مولیبدن است که باعث افزایش استحکام و مقاومت در برابر خوردگی مواد می­ گردد. دارای قابلیت شکل پذیری، ماشین کاری و قابلیت جوشکاری مناسب است. پیش گرم کردن اغلب ضروری است و تقریباً همیشه توصیه می ­شود.

خدمات جوشکاری و نقطه جوش در مرکز برش لیزر پالس

  • اینکونل

۲۵۴۰-۲۶۰۰ درجه فارنهایت / ۱۳۹۰-۱۴۲۵ درجه سانتی گراد

اینکونل خانواده ای از سوپرآلیاژهای آستنیتی مبتنی بر نیکل-کروم است. آلیاژهای اینکونل مواد مقاوم در برابر اکسیداسیون و خوردگی هستند که برای محیط­ های تحت فشار و گرما مناسب هستند.

  • فولاد ضد زنگ

۲۷۵۰ درجه فارنهایت / ۱۵۱۰ درجه سانتی گراد

از دیگر موارد در بررسی جوش پذیری لیزری انواع فلزات می توان به  فولاد ضد زنگ اشاره نمود، این آلیاژ فولاد با حداقل ۱۰.۵ درصد کروم و حداکثر ۱.۲ درصد کربن بر جرم است. بسیار مقاوم در برابر خوردگی است. سری­ های زیادی از فولاد ضد زنگ وجود دارد که برخی از آنها قابل جوشکاری هستند، جوشکاری برخی دیگر بسیار دشوار است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *